Tüm Yazılarım


Merak edilen, sıkça sorulan sorulardan başlıkları seçerek bu sayfada cevaplamaya devam ediyorum.

19 Ekim 2021

Hayır Demeyi Bilmek

Yaptığınız fedakârlıkların karşılığını nankörlükle mi alıyorsunuz? Her şeyi onlar için yapıyor, kendinize ayıracağınız zamanı, parayı ya da gücü başkaları için mi harcıyorsunuz? Hazır olun,
6 Ekim 2021

Fedakarlık mı? Yardım mı?

Yaptığınız fedakârlıkların karşılığını nankörlükle mi alıyorsunuz? Her şeyi onlar için yapıyor, kendinize ayıracağınız zamanı, parayı ya da gücü başkaları için mi harcıyorsunuz? Hazır olun,
28 Eylül 2021

Erkek Gibi Kadın?

Aslında burada erkeklik ve kadınlıktan bahsetmiyoruz. Erkek olmaya çalışan kadınlardan bahsediyoruz. Etrafınızda fark ediyor musunuz? Erkek gibi davranan, aslında fazlasıyla dişi gibi ancak yüksek sesle konuşan, çoğunlukla göbek bölgesi erkek tipi yağlanan bazen küfürbaz çoğu, kesinlikle öfkeli ve bunu güç sanan kadınları biraz inceleyin.
21 Eylül 2021

Enerrji Vampirleri

Gerçekten dertli olan ile sadece yakınan insanları nasıl birbirinden ayıracaksınız? Gerçekten derdi olan tanıdığınızın mutlaka iyi zamanlarına, pozitif düşündüğü anlara da tanıklık etmişsinizdir. Derdi olan ve bunu size açma cesaretini gösteren yakınınıza akıl vermeden önce sadece dinlemeniz bile yeterlidir.
21 Kasım 2020

Değerli misiniz?

En büyük zaaflarımızdan biri de değer görme çabasıdır. Bu ‘Değer’in içine ilgi, önem, görülme, sevgi ve onaylanma gibi duyguları da ekleyebiliriz. Çünkü hepsini aynı şekilde talep ediyor ve fark etmeden farklı bir deyimle ‘Dilenci’ oluyoruz.
11 Kasım 2020

Ruh Eşinizi mi Arıyorsunuz?

İlişkiler konusu en çok problem yaşadığımız alandır aslında. Bizler gerçekten sevdiğimiz, sevildiğimiz ilişkileri hak ediyoruz ancak bir türlü istediğimiz ilişkiye sahip olamıyoruz. Hayatımızda ilişkiler konusunda sürekli kısır döngüler yaşıyoruz ve ‘Neden hep ben?’ diye sorguluyoruz. 
1 Kasım 2020

Kukla mısınız?

Geçmişte çalıştığım ortamda çok da iyi anlaşamadığım biri, tartıştığımız bir konu üzerine bana “Beni sinirlendiriyorsun” demişti.