Access Bars Nedir?


Access Bars, Access Consciousness sistemine ait giriş sınıfıdır. Sistemin kurucusu olan Gary Douglas ve Dr Dain Heer tarafından yönetilmekte ve geliştirilmektedir.

 

Access Bars, başımızda bulunan 32 noktaya hafifçe dokunarak, bu noktalara bağlı enerji düğümlerini çözme ve akışı sağlamaya yarayan yöntemlerin öğretildiği temel sınıftır. Access Consciousness sisteminin dönüşüm için iki binden fazla aracı bulunmaktadır. Bizler bu yöntemle kısıtlayıcı inançlardan kurtulur aynı zamanda bizimle birlikte 350 bin kişinin de özgürlüğünü sağlayabiliriz. Access Bars sadece başa yapılan bir masaj değildir. Aynı zamanda sorulardan ve iptal cümlelerinden oluşan muazzam bir yaratım gücü vardır. Temeli yargısızlığa dayanır. Cevap beklentisi olmadan sorulan sorularla yaratım yapmayı ya da hayatımızdaki engelleri kaldırmaya çalışırız.

Gary Douglas, Access yöntemini ilk bulduğunda da soruyla başlamıştır. İlk sorduğu soru, ‘Hayatımın neye benzemesini isterdim?’ olmuş. Bu soru her Access Bars eğitimi verdiğimde beni çok etkiler. Çünkü hayatımızda istemediklerimiz konusunda düşüncelerimiz çok nettir, ancak istediklerimize bir türlü karar veremiyoruz çünkü düşünmüyoruz. Henüz isteklerimiz bile net değilken, hayatın bize getirdiklerinin bize uygun olup olmadığına nasıl karar verebiliriz?


Access Bars Yöntemini Kendimize Yapabilir Miyiz?

Bir danışana yaptığımız şekilde başın 32 noktasına dokunur gibi bir seansı kendimize yapamayız. Ancak önemli olan barların çalışmasıdır ki, bunun için de illaki dokunmaya gerek yoktur. Access Bars sınıfında iki seans alacak ve iki seans uygulayacaksınız. Bununla birlikte kendi üzerinizde barlarınızı çalıştırma yöntemini de öğreneceksiniz. Ancak bilmeniz gereken en önemli şey, bars seanslarının da ötesinde, soru ve iptal cümlelerini içeren Access consciousness sisteminin felsefesidir.


Access Bars Zarar Verebilir Mi?

Üç yıldır yüzlerce kişiye Access bars eğitimi verdim, seansını uyguladım ve kendim de sayısını bilemediğim kadar Access Bars seansı aldım. Kendi deneyimlerim de sadece dönüşüm ve değişimle sonuçlanmıştır. Zaten en yargısız sistemlerden biri olan Access de hiçbir zarar görmeden bahsedilmez. Dr. Dain Heer’in Access yöntemiyle ilk karşılaşması Gary Douglas’ın kızının kendisine broşür verip seansa davet etmesiyle olmuştur. Onu en etkileyen cümle, “En iyi ihtimalle hayatınız değişir, en kötü ihtimalle iyi bir masaj seansı almış olursunuz” olmuştur.


Access Bars’ı Herkes Öğrenebilir Mi?

Access Bars sınıfları herkese açıktır. Ve zaten bilincinizin bilmediği bir şey yoktur. Ön şartı, yaş kriterleri yoktur.


Access Bars Kimlere Uygulanabilir?

Access Bars bu değişimi talep eden herkese uygulanabilir. En çok sorulan sorular arasında, “Hamilelere, çocuklara, kalp pili olanlara uygulanabilir mi?”. Kesinlikle evet, hatta Gary Douglas eğitimlerde çocukların katılımını destekler. Ve Access ile ilgili sınıfları çocukların katılımını teşvik etmek amacıyla, 16 yaş altı çocuklara yanında velisiyle birlikte ücretsizdir. Ayrıca benim bildiğim sistemler arasında çocukların katkısına en değer veren enerji dönüşüm sistemidir. Tek ayrıntı hamile olan danışanlar üzerinde belirli alan temizliği araçları uygulanmaz.


Bir Günde Access Bars Gerçekten Öğrenilebilir Mi?

Sistem olarak zaten bir günlük uygulama dışında yapılacak olan şeyler sizlerin isteğine ve çabasına bağlıdır. Temelini öğrendiğiniz sistemi, uygulayarak ve pratik yaparak geliştirmeniz mümkün. İki seans verirken ve alırken uygulamaya ait tüm ayrıntıları öğreneceksiniz. Eğitim günü, Gary Douglas ve Dr. Dain Heer’e ait bir de video izletilecektir. Günün diğer yarısında ise sizlere verilecek olan eğitim kitapçığı üzerine sorularınız yanıtlanacak ve açıklamalar yapılacaktır. Sadece her şeyi sormakla yükümlüsünüz. Aynı Gary Douglas’ın dediği gibi “Aptal soru yoktur, soru sormayan aptallar vardır.”


Access Bars Seansı Ne Sıklıkla Uygulanabilir?

Hangi sıklıkla talep ederseniz uygulamanız ve seans almanız mümkündür. Bizler Access bilenler arasında yaptığımız, adına Hediyeleşme dediğimiz etkinliklerde elimizden geldiğince seans almaya ve uygulamaya çalışırız. Sonuç olarak bunun bir sınırı ve doğru-yanlış sayısı yoktur.


Access Bars Yönteminin Faydaları Nelerdir?

 • Zihin ve bedendeki gerilimi yok eder.
 • Günlük yaşamın getirdiği stresi azaltır.
 • Yaşamın üzüntülerini en aza indirir.
 • Aşırı kızgınlık ve öfke eğilimlerini azaltır.
 • Öfke, yorgunluk, tükenmişlik gibi duygular tarafından vücudunuzda oluşturulmuş blokajları çözer.
 • Duygusal iniş çıkışları yatıştırarak daha dengeli bir ruh hali içinde olmanızı sağlar.
 • Psikomatik rahatsızlıkları azaltır.
 • Depresyonu ortadan kaldırarak neşeyi yaşamınıza geri döndürür.
 • Korkularınızın, fobilerinizin, endişelerinizin giderilmesini sağlar.
 • Enerjiyi arttırırken yıpranmayı azaltır.
 • Bedenin yaşlanma hızını azaltır.
 • Yıkıcı düşünceleri kökünden söküp atar.
 • Kafanızın içinde sürekli konuşup duran gereksiz düşünce diyaloglarını susturur.
 • Huzur, güven ve iyi hal duyguları yaratır.
 • Hem rahatlamış, hem de enerjik hissetmenizi sağlar.
 • Hamilelikte kolay, rahat ve sakin doğum sağlar.
 • Çocuklarda ve gençlerde sınav öncesi sıkıntı ve endişelerin giderilmesini temin eder.
 • Kendiniz ve diğer kişiler için zihninizde daha geniş bir kabullenme ortamı yaratmanızı sağlar. Bu kabullenme duygusu sayesinde ilişkilerde düzelme sağlanır.
 • Kendinize koyduğunuz kısıtlamaları ortadan kaldırır, böylelikle hayatınızın her alanında daha fazla olasılığa yer açmanıza olanak verir ve fırsatları kendinize çekmenizi sağlar.
 • Kendiniz için şu an kullandığınız enerjiden, daha fazlasını kullanmanızı sağlar.
 • Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite Bozukluğu ( ADHD ) gibi öğrenmeyi güçleştiren durumların aşılmasında yardımcı olur.
 • Artan odaklanma, mantık yürütme, problem çözme, hayattan daha fazla keyif alma, işlerin daha kolay yürütülmesi, daha fazla kapasite ve fiziksel yetenek, artan farkındalık ve ruhsal gelişme sağlar.

 • Access Bars Eğitmeni Nasıl Olunur?

  Öncelikle Access sistemi eğitmen yerine kolaylaştırıcı demeyi tercih eder. Access Bars kolaylaştırıcısı olmak için bir günlük Access Bars sınıfını üç farklı kolaylaştırıcıdan alıp, Access Consciousnesss web sayfasında talep oluşturduğunuzda artık siz de bir Access Bars kolaylaştırıcısı olabilirsiniz. Aldığınız ilk eğitime ülkeniz için açıklanan ücretin tamamını, diğer iki eğitim için ise yarısını ödersiniz.


  Access Bars Sınıflarında Access Soruları Veriliyor Mu?

  Access sınıflarında sizlere bir soru listesi verilmiyor tabi ki. Sizlere nasıl sorular soracağınız öğretiliyor. Soru sorarken nelere dikkat etmeniz gerektiği ve ayrıntıları veriliyor ki, sizler kendi yaşamınızdaki sorunlar ve olaylara uygun onları değiştirmek için sorular sorabilin. Ancak tabi ki, Gary Douglas ve Dr. Dain Heer’in yazarı olduğu soru sormak ve sistemi anlamak açısından okuyabileceğiniz kitap ve kaynaklar da mevcut.


  Access Bars Sadece Başa Dokunarak Mı Yapılır?

  Bars sadece başa dokunularak yapılıyor olsa da, Access sisteminde tüm vücuda dokunarak yapılan yüzden fazla seans ve yöntem mevcuttur ki, bazı araçlar için dokunmak bile gerekmez. Biz bunlara Access’de beden prosesleri diyoruz.


  Access Bars Eğitimini En Çok Kimler Tercih Ediyor?

  Hayata bakış açısını değiştirmek, ancak bunu yaparken de yaşadığı sorunları dönüştürmek isteyen herkes Access bars eğitimlerine katılıyor. Access Bars yargıdan uzaktır. Her zaman “Ya yanlış değilsen?” cümlesini kullanırım ki, hata yapmaktan korkmadan asla yanlış olmayacağınızı bilmeniz gerekir. Benim şimdiye kadar verdiğim eğitimlere katılım en çok, kendisini dönüştürürken eşine ve çocuğuna da katkı olmayı seçen bireylerden geldi. Çünkü yargısızlığı nedeniyle erkeklerin ve çocukların kolaylıkla alıp kabul ettiği bir sistemdir. Bu çok büyük bir katkıdır.

  Diğer Eğitimler

  egitim-theta-healing

  Theta Healing

  egitim-access-facelift

  Access Facelift

  egitim-bilincalti-dili

  Bilinçaltı
  Dili

  egitim-innerspeak

  İnner
  Speak

  egitim-sarkac

  Spiritüel Sarkaç